Esimesena on näha viimane sissekanne. Et kõik kenasti algusest alates läbi loetud saaks, siis selleks on paremas servas reisikiri päevade kaupa ära jagatud - klikka aga kenasti seal! Ning lisasin Sitsiilia teemat puudutavaid olulisemaid linke kah sinna. Pilte saab näha aga siin.

Thursday, April 24, 2008

Rooma

Hommikust saab M&J Hosteli kõrval asuvas baaris süüa. Toit (saiakesed ja piimaga krõbinad) ning kohv ja mahl on hinna sees. Nende tarvis antakse hostelist kaasa vastavasisuline kuping.

Pärast einestamist kondasime linnas ringi. Vaatasime Navona platsi, kus õhtul pidi Berlusconi toetajate üritus toimuma, Pantheoni ja Hispaania treppe. Võtsime igalpool aega, et niisama mõnuleda ja olla. Vaatasime inimesi ja nemad meid ;). Kuigi pole veel teab mis suur hooaeg – siis turiste oli kohati juba rohkem (eriti Hispaania treppidel) kui kohalike.

Navona plats on väga lahe koht. Enamasti hõivavad ilusa ilmaga selle erinevad kunstnikud, kes siis seal oma töid müüvad või siis suisa kohapeal karikatuure teevad. Enamuses olid väljas aga erinevate kaunite maalide ja joonistustega – küll loodusest, küll inimestest, küll linnadest. Mõni neist oli ikka kohe täitsa vinge.

Võtsime ka ühe korraliku eine ühes sealses välikohvikus, kus hinnad polnudki teab mis väga erinevad mujal nähtust – pizza koos poole liitrise veiniga kokku vaid 21.-EUR. Eriti rõhutas tolle kohviku sisseviskaja, et hinnad ongi sellised nagu paberil kirjas – ei mingeid ekstratasusid. Ja nii ka oli. Seda on hea teada, sest tihi pannakse, kas siis väljas istumise või miski muu asja eest veel ekstra tasu otsa ja menüüst kokku liidetud summa polegi see, mis tegelikkuses maksta tuleb. Kuigi see lisatasu pole enamasti eriti suur (kuskil 10%), siis alguses on see ikkagi üllatav.

Pärast pizzat Hispaania treppide lähedal asuvas kohvikus, kus me ka reisi alguses einestasime, võtsime mõlemad ühe tiramisu (6.-EUR/tk), mis oli väga hea – suisa sulas suus. Nautisime siis seda mõnuga ja pikalt.

Kuna päev oli pikk siis enne õhtut käisime veel korraks ka hostelis, et jalgu puhata. Ning hea oli, et läksime – kiskus nimelt vihmale, ning saime niiviisi enda terve reisi kaasa veetud ja veel mitte kasutatud vihmakeepe kasutada :)

Navona platsile jõudes, oli see juba rahvast paksult täis ja kõlaritest kostusid erinevad itaaliakeelsed hõiked, millele siis rahvas kaasa skandeeris. Alguses olid seal igasugu sellised tüübid, keda me ei varem, ega ka Itaalias telekat vaadates polnud veel näinud – st vähetähtsad tegelased. Läksime siis suurema vihma käest korraks Navona platsis asuvasse kirikusse varju – kus teisigi meiesuguseid huvilisi ennast kuivatas ja erinevalt meist ka poliitikast omavahel pajatasid.

Pärast k1900 pandi kirik kinni ja siis suundusime taas välja – ning hästi tegime, just siis hakkasid tulema lavale erinevad tähtsamad tegelased, kellede nimesid kõiki küll ei teadnud, kuid kes Itaalia televisioonist olid juba tuttavaks saanud. Ning päris lõpus kargas lavale ka Berlusconi ise. Sain mingi hetk ühe pingi peale teiste fotograafide kõrvale hea positsiooni sisse ning võtsin kah mõned pildid sealsetest suurkujudest.

Õhtu lõpetasime hotellis juba varem ostetud õllede hävitamisega ning snäkkide närimisega sinna kõrvale. Reis hakkab läbi saama – on mida meenutada ja millest rääkida (nagu ka siinse reisikirja lugeja võib näha) :D

0 Comments:

Post a Comment

<< Home