Esimesena on näha viimane sissekanne. Et kõik kenasti algusest alates läbi loetud saaks, siis selleks on paremas servas reisikiri päevade kaupa ära jagatud - klikka aga kenasti seal! Ning lisasin Sitsiilia teemat puudutavaid olulisemaid linke kah sinna. Pilte saab näha aga siin.

Tuesday, April 22, 2008

Palermo

Kuna juba eelmisel õhtul saime aru, et Palermos pole midagi erilist, siis terve see päev, mis oli selle linna tarvis varutud, kulges suures osas hotellis vedeledes – meile endalegi suureks üllatuseks. Aga meil oli sellegipoolest väga lõbus päev.

Hommik algas aga sellega, et ärkasime vara, et enne veel kui kesklinnas parkimise eest uuesti tasu nõutama hakatakse, saaksime oma masinaga liikvele mindud. Suureks küsimuseks oli meile, aga see, et millised on need tänavad, mis viivad meid sinna soovitud kohta linna põhja servas, kus Sixt linna kontor asus. Erinevalt Cataniast, asub Palermos Sixt kontor kaunis kesklinnast eemal.

Kuidagi meil aga läbi vaistu ja Anni hea kaardilugemise õnnestus ühesuunalistele tänavatele sattuda siis kui nad sõidutasid õiges suunas või siis oli suisa kahesuunaline tänav meie ees ja all. Lõpuks pärast mitmeid keerukaid manöövreid ja peaaegu meie enda poolt tekitatud automõlkimist (tagurdasime nii, et napikalt oleks ühele seisvale masinale otsa pannud, aga Anni viimase sekundi karjatus päästis meid) jõudsime siiski kenasti Sixt büroo (loe: luuk maja alumisel korrusel) juurde. Ja kuna me olime seal mõnusalt varakult kohal, siis leidus isegi üks vaba parkimiskoht üle tee :)

Pärast k0900 avati ka kontor ning saime oma masina uhkelt üle anda. Tunnistatu täiesti kõlblikuks (ja nagu hiljem selgus – pangas broneeritud summast ei võetud sentigi maha). Muidugi peab siinkohal hoiatuseks ütlema kõigile Eestis paiknevate pangafiliaalide klientidele, et näiteks tühistamata broneeringud krediitkaardi peal ripuvad pangas üleval kuu aega, kui kaardi omanik ei avalda ise soovi seda kustutada. Ehk teisisõnu, kui sa kohe ise kisa ei tõsta, siis pank koorib sult selle 800.-EUR (loe: üle 12 000.- EEK) peal vabalt intressi nii mis müdiseb.

Sixt kontoora juurest võtsime nõuks linnaliini bussiga tagasi tulla ja kuna enamasti tuli sõita vaid mööda sirget teed, siis polnud ka muret, et ära eksime. Buss nr 704 võtab sealt iga mõne aja tagant rahvast peale ja 1.-EUR piletiga saab mõnusalt kesklinna sõita. Meil siin taas vedas (ei seekord olid meil mündised täpselt olemas) – bussijuhil olid piletid otsas ning nii lasi ta meil ilma piletita sõita :D

Vedelesime siis veidi hotellis ning vaatasime itaaliakeelseid saateid. Lõuna paiku käisime korraks linnas pizzat söömas (mis polnud pooltki nii hea, kui meil varem proovitud). Ja alles päris õhta eel käisime veel veidi linna peal ringi. Nii sisutühi see päev siis oligi.

PS. Autoga (Fiat Idea) kulus meil mööda Sitsiiliat ringi rallides (keskmine kiirus oli tänu käänulistele mägiteedele 40km/h) ära 870km ja selle peale omakorda 48l kütust (diislit), seega keskmine kulu oli vaid 5,5l/100, mis on nii vaikse kiiruse peale täitsa hea. Seega läks meil lisaks rendihinnale veel masina jaoks lisaks vaid 66.-EUR, mis on napilt ühe ööbimise raha.

0 Comments:

Post a Comment

<< Home