Esimesena on näha viimane sissekanne. Et kõik kenasti algusest alates läbi loetud saaks, siis selleks on paremas servas reisikiri päevade kaupa ära jagatud - klikka aga kenasti seal! Ning lisasin Sitsiilia teemat puudutavaid olulisemaid linke kah sinna. Pilte saab näha aga siin.

Wednesday, February 20, 2008

Milline reisikindlustus võtta ja millisest firmast?

Kuna päris ilma minna ikka ei soovi, siis tuulasin veidi trip.ee's ringi ja leidsin sealt ühe sellise suht põhjaliku ja tundub ka asjaliku ülevaate:
Tervisekindlustus on peaaegu ainus, mida on mõtet teha. Ja see tuleks ka kindlasti teha. Euroopa ravikindlustuskaart tagab arstiabi võrdselt kohalikega. Kui kohalikud maksavad visiiditasu ja haiglas päevaraha, siis pead vaid Euroopa ravikindlustuskaarti omades maksma seda ka sina. Ja need tasud ei pruugi väga väikesed olla.

Ning peamine - Euroopa ravikindlustuskaart EI KORVA õnnetuse või surma puhul kojutoimetamise kulusid. Palaviku või kergema käeluumurru puhul ei ole ilmselt koju tagasitulek väga suur probleem, jalaluumurru puhul võib see aga vägagi suureks ja kalliks probleemiks kujuneda. Kui ikka kipsis jalaga lennukisse ei mahu, siis ei mahu... Tõenäosus näiteks suusamäel või lihtsalt tänaval autoavariis suurem vigastus saada on aga täiesti arvestatav. Sinu surm (mis sind ennast küll peale selle kättejõudmist eriti ei huvita) aga võib su kodused sugulased/tuttavad üsna tükiks ajaks pankroti äärele viia. Vabatahtlik reisikindlustus korvab ka need kulud.

Pagasikindlustuse ja reisitõrkekindlustuse puhul loe enne raha maksmist VÄGA HOOLIKALT läbi lepingu tingimused. Ja kui oled need läbi lugenud, siis mõtle, kas on ikka mõtet oma raha ära anda, st. kas olukordi, millede puhul kindlustuskaitse rakendub, ikka tegelikkuses reaalselt ka esineb.
See ei ole nii lihtne, et jääd laevast/lennukist maha ja kohe kindlustus hüvitab. Lennukist mahajäämisel välistas ühe kindlustusfirma tingimuste kohaselt hüvituse maksmise näiteks lennujaamade ülekoormusest tulenev hilinemine. Aga mispärast enamasti lennukid suurtes lennujaamades hilinevad - järjekorrad õhkutõusmisel, maandumisel, pagasi laadimisel, reisijate registreerimisel ja pardaleminekul jne :)

Pagasikindlustuses on tihti miskid lisaklauslid, mis räägivad pagasi varastamisest ja kadumisest parkivast autost. Kindlustaja soovitus mitte hoida oma asju autos on kindlasti asjakohane kuid AUTOREISIL praktiliselt võimatu täita... Sest hotelli võib ööseks ju asjad kaasa võtta kuid üldreeglina ei varastata autost asju mitte hotellide parklates vaid pigem päevaste vahepeatuste ajal, kui ise oled söömas, poes, rannas jne.
ning lisaks veel selline kommentaar sõber Veigolt:
Reisikindlustus on väga lai mõiste. Osade riskide vastu kindlustust reaalselt pakutakse ja osade vastu mitte. Kui soovid soodsaimat, siis ilma kindlustuseta on ju alati kõige soodsam. Odavaim kindlustus ei ole jällegi soodsaim.
Pagasikindlustusel pole reaalselt mõtet. See on selline asi, et sult võetakse raha vastu, aga olulisel hetkel saadav 500-1000 krooni väga ei lohuta ega korva kulusid.
Kokkuvõttes: võta ERGO või SEESAM, kes võiks olla OK, aga pagasiga seonduvaid probleeme suuremas osas ei hüvita. IF on pigem selline pressiteadete seltskond. Me ei tea, me ei kindlusta, me ei hüvita.
Selle IFi kohta on teisedki halva maiguga komme õhku loopinud. ei tea, kas see ideoloogia tuleb IFil nende nimest? ;)

Mida aga lugejad oskavad veel soovitada või kommenteerida?, kui oskavad.

1 Comments:

Anonymous Anonymous said...

Ise ka siiani Ergo ja Seesamiga vaid tegemist teinud. Seekord, (lendan 23.05 Vietnami 17 päevaks)sai kindlustus tehtud If-is. Aga ka ainult sellel põhjusel, et seal saab teha "kiiresti ja mugavalt" E-kindlustust. Eks ma siis bronnisin, kusjuures kodulehe server jooksis bronnimise ajal kokku vähemalt 8 korda. Jamasin selle väikese asjaga paar tundi kindlasti. Hiljem vaatasin, et reisitõrke kindlustusesumma oli maha võetud kolmekordselt minu pangaarvelt. Kolm inimest, kokku tahtsime kindlustada 10000.- eest per face, oli hoopis 30000.- Vahe siis Eesti kroonides ca 800.- Helistasin ja jaurasin siis nendega 3 päeva, lõpuks sain ka poliisi ümber muudetud ja vaheraha arvele tagasi. Kiituseks võin öelda, et teenindajad olid väga toredad aga teenus ise ei toiminud ja lubadustest kinni ei peetud. Kui nüüd peaks veel peale reisi olema põhjust nendega asju ajada (ptüi, ptüi, ptüi), siis saab kindlasti palju nalja.

marx

20 May, 2008 19:57  

Post a Comment

<< Home