Esimesena on näha viimane sissekanne. Et kõik kenasti algusest alates läbi loetud saaks, siis selleks on paremas servas reisikiri päevade kaupa ära jagatud - klikka aga kenasti seal! Ning lisasin Sitsiilia teemat puudutavaid olulisemaid linke kah sinna. Pilte saab näha aga siin.

Monday, March 3, 2008

Reisikindlustus ja auto rent olemas

Niih. Saime siis Seesamiga reisikindlustuse kohapealt jutule. Kuigi 522.-kr kahele inimesele kaheks nädalaks Euroopasse on ikka jube kallis. India reisile, kus me olime 4 nädalat, kulutasime reisikindlustuse peale vaid 656.-kr kahele inimesele. Samas Nepaali reisi peale, kus me olime ka 4 nädalat, kulus meil juba pea sama arvestatav hind - 1184.-kr kahele inimesele.

Samas Nepaal ja India peaks kõigi arvestuste kohaselt olema sootuks suurema riski astmega ja seega ka kallim, kui Euroopa. Või ei tehta enam vahet sellel, kus sa reisid? Või ongi hinnad lihtsalt hoobilt lakke tõusnud.

Auto rendi võtsime holidayautos.co.uk lehe kaudu, mis erinevalt nii mõnestki teisest lubas vabalt Sitsiilia erinevaid väiksemaid kohtasid nii alguks kui lõpp-punktiks valida. Odav just polnud, aga 6 päevaks Ford Focuse mõõtu masin 4542.-kr eest sai igatahes bronnitud.

trip.ee'st leidsin ühe inimese kasuliku nõuande, mis kulub igale autorentijale ära:
Suuremas osas olen ma alati jätnud tagatiseks oma krediitkaardi koopia. Vastasel juhul lihtsalt peaksin jätma tagatiseks sularaha.
Ning alati peale rendiperioodi lõppu autot üle andes olen küsinud kirjaliku kinnituse, et sõidukiga on kõik OK ja nendel mingeid pretensioone pole. Seda siis lihtsalt kindlustamaks, et kui hakkab mingeid summasid hiljem maha minema, siis oleks mul vähemalt mingigi dokument, mille põhjal protsessida. Seni pole seda õnneks pidanud veel tegema.
Välismaailmaga protsessimine ja taoliste case'idega jamamine on äärmiselt närvi- ja ajakulukas ja loomulikult ka rahaliselt kallis (telefonikõned jms).
Reisini jäänud 37 päeva.

3 Comments:

Anonymous Anonymous said...

Tere
Tahan ise ka sellest holidayautost autot rentida, aga ei saa aru, kui palju on seal omavastutus? Kas oskate äkki öelda?

Tervitades
Maris

22 August, 2008 11:33  
Blogger BC said...

meil oli võetud:

The following options can be included and paid for with your booking:
cancellation waiver protection (CWP)
total damage excess waiver (TDEW)

ja miskit omavastutust sellisel juhul nagu ei olegi.

22 August, 2008 21:49  
Anonymous Autorent said...

Küsimus tuleb küll natuke hilja aga kuidas te holidayautos.co.uk rahule jäite? Uurime just nende lehekülje ülesehitust, et sealt vb natuke eeskuju võtta.

04 July, 2012 14:04  

Post a Comment

<< Home